EnterCOM

Microsoft Services

Informatyzacja ma zastosowanie w prawie każdej dziedzinie życia społeczeństwa. Microsoft wraz ze swoimi usługami, jako leader rynku światowego pod względem technologicznym jak i biznesowym, w swojej ofercie produktowej jak i poprzez działania społecznościowe oraz edukacyjne wpływa na stały rozwój rynku.


Jedną z najnowocześniejszych i przynoszących konkretne korzyści wizją nowoczesnego środowiska IT jest Microsoft Cloud OS. Stanowi ona jedną z największych transformacji branży IT jakie miały miejsce do tej pory.


Nie ma wątpliwości, że wiele dużych zmian w IT realizowanych jest dziś z powodu następujących trendów: Mobility&Devices, Applications, Big Data oraz Cloud.


Upowszechnienie dostępu do urządzeń oraz łatwość integracji wielu technologii zmieniły sposób pracy i życia ludzi. Otworzyło to drogę do powstania wielu nowych aplikacji, które spełniać mają wszystkie potrzeby. Aplikacje w tym także mobilne muszą być skalowalne, zatem ich podstawowym zapleczem funkcjonowania i dystrybucji będzie rozwiązanie chmurowe – Cloud.


Te urządzenia i aplikacje wytwarzają ogromne ilości danych. W świecie IT dane podwajają się co dwa, trzy lata.


Tendencje te zmuszają IT, by odpowiedziało na nowe i inne jakościowo już pytania niż dotychczas:

 • ■ jak można wspomóc pracę pracowników mobilnych by mogli pracować z dowolnego miejsca na dowolnym urządzeniu?
 • ■ jak rozwijać aplikacje, aby sprostać nowym wymaganiom?
 • ■ jak można pomóc firmie by dokonywała szybszych i lepszych decyzji?
 • ■ jak zapewnić infrastrukturze oraz aplikacjom skalowalność by zaspokoić popyt?

Odpowiedź Microsoft na te pytania jest jedna: zastosować rozwiązanie Cloud OS.


Cloud OS jest to rozwiązanie chmury hybrydowej opartej o produkty z rodziny Windows Server, Windows Azure, System Center, Windows Intune oraz SQL Server.


Współdzieląc przy planowaniu, rozwoju, inżynierii i wsparcia w/w technologie jesteśmy wstanie wdrożyć kompleksowe rozwiązanie do obsługi działalności gospodarczej na wielu różnych polach: od infrastruktury, do danych, poprzez aplikacje i urządzenia.


W kwestii mobilności i urządzeń dzięki temu rozwiązaniu jesteśmy wstanie dostarczyć firmom i ich pracownikom spójne środowisko pracy oraz wnieść pełne zadowolenie użytkowników pracujących na dowolnym urządzeniu z dowolnego miejsca jednocześnie gwarantując scentralizowane zarządzanie jak i wysoki poziom bezpieczeństwa pracy.


Na poziomie aplikacji umożliwia ono wdrażanie nowoczesnych aplikacji biznesowych na wielu urządzeniach, jak i szybko rozszerzać je o nowe możliwości.


W odniesieniu do danych – tych dużych, małych, wszystkich – Cloud OS pomaga uzyskać wgląd do wszelkich danych i wykonywania analiz za pomocą takich narzędzi jak Excel oraz SharePoint niezależnie od ich wielkości z dowolnego miejsca na dowolnym urządzeniu.


W samym centrum rozwiązania Cloud OS, zasilana aplikacjami i danymi, wspomagająca ich mobilność, znajduje się infrastruktura IT. Na jej poziomie Cloud OS pozwala na elastyczne zarządzanie, na jej pełną skalowalność w odniesieniu do konkretnych potrzeb obliczeniowych oraz sieci i pamięci masowej.


Microsoft Cloud OS jednym słowem jest wizją nowoczesnego centrum przetwarzania danych bez granic.


Główną cechą charakterystyczną i wyróżniającą Microsoft Cloud OS jest konstrukcja hybrydowa pozwalająca na spójne i wspólne podejście do: rozwoju, zarządzania identyfikacji, bezpieczeństwa, wirtualizacji i danych w obrębie twojej chmury prywatnej oraz Windows Azure, jak i publicznej chmurze Microsoft dla przedsiębiorstw.


Dzięki niej dostarczane jest elastyczne środowisko programistyczne umożliwiające wdrażanie mobilnych, skalowalnych aplikacji na platformie Ruby, Java, PHP, Python oraz .NET.


Z System Center uzyskujemy jedno zunifikowane rozwiązanie do zarządzania wszystkimi fizycznymi jak i wirtualnymi zasobami w obrębie naszej oraz tej współdzielonej infrastruktury.


Wspólna tożsamość to kolejny element spójnej platformy. Osiągamy ją dzięki usłudze Active Directory Federation Services. Dzięki temu użytkownicy cieszą się płynną pracą bez konieczności wielokrotnego logowania do zasobów w obrębie środowiska swojej pracy.


Zintegrowana wirtualizacja wychodzi poza tradycyjną wirtualizację serwerów rozszerzając ją o wirtualizację zasobów jak i sieci, które to elementy mogą być kosztowne w utrzymywaniu w środowisku lokalnym.


Z wykorzystaniem tychże technologii jesteśmy w stanie uzyskać kompletną platformę danych, gdzie same dane mogą być przechowywane w dowolnym miejscu w jednej z trzech chmur: prywatnej, hybrydowej oraz publicznej, a dostęp do nich będzie możliwy tylko tam i tylko wtedy gdy zajdzie taka potrzeba.


Jako partnerzy Microsoft pomagamy naszym Klientom w osiągnięciu korzyści jakie oferuje Microsoft Cloud OS. Wspieramy również inne obszary produktowe firmy Microsoft.


Nasze oferta obejmuje przede wszystkim:

 • ■ wdrożenia i konsultacje techniczne konkretnych rozwiązań Microsoft
 • ■ dystrybucję oprogramowania Microsoft zarówno klasy desktopowej jak i serwerowej
 • ■ usługi programistyczne w oparciu o platformę .NET
 • ■usługi związane z projektowaniem systemów bazodanowych jak i hurtowni danych w oparciu o rozwiązania Microsoft SQL, Microsoft BI, SQL Azure
 • ■ usługi związane z integracją systemów klasy ERP
 • ■ edukację w obszarze technologii Microsoft
 • ■ audyt bezpieczeństwa infrastruktury IT opartej o rozwiązania Microsoft
 • ■ pełną analizę potrzeb Klienta w zakresie oprogramowanie Microsoft
 • ■ audyt legalności oprogramowania Microsoft
 • ■ analizę i dobór systemu licencjonowania produktów Microsoft pod konkretne zapotrzebowania Klienta