EnterCOM

Data Center

Mnogość aplikacji i systemów to dziesiątki danych do przetworzenia niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania biznesu. Wymaga to profesjonalnie przygotowanego centrum danych, które musi działać w niezawodny oraz efektywny sposób.


EnterCOM posiada bogate kompetencje w zakresie budowy wydajnych centrów danych odpowiadających współczesnym potrzebom biznesowym. Pomagamy w budowie profesjonalnego centrum danych (Data Center) gwarantującego nie tylko stabilną i ciągłą pracę środowiska IT, ale również wyposażonego w systemy bezpieczeństwa: backupów, odzyskiwania danych, kontroli dostępu oraz zasilania i przeciwpożarowe.


Naszym klientom oferujemy możliwość rozbudowy istniejących Data Center, budowę nowych lub outsourcingu naszych centrów. Usługa obejmuje:

  • ■ dostawę wszystkich komponentów: szaf, serwerów, macierzy, oprogramowania, przełączników, okablowania itp.,
  • ■ montaż techniczny i instalację systemów operacyjnych (zarówno w siedzibie klienta, jak i w wynajmowanym przez niego centrum danych),
  • ■ zdalne zarządzanie oraz administrowanie zasobami.


Duża mobilność współczesnego biznesu, połączona z wymogiem unifikacji środowiska produkcyjnego i coraz popularniejszego systemu BYOD, tworzy potrzebę zapewnienia działania na żądanie. Odpowiedzią na to zjawisko jest przeniesienie działania środowiska IT do chmury. Oferujemy możliwość migracji Data Center do chmury prywatnej, publicznej lub hybrydowej.